Mateřská škola Sídliště

Prezentace školy

 

Provozní doba mateřské školy je od 6. 15 do 16. 15 hodin.

Budova mateřské školy je jednopodlažní, v přízemí se nacházejí dvě třídy. Součástí každé třídy je šatna, umývárna se sprchovým koutem a sociálním zařízením, třída, herna a ložnice.

V přízemí se nachází také kuchyňka, která slouží k výdeji jídla a kancelář vedoucí učitelky.

V suterénu je školní kuchyně, kancelář vedoucí stravování, sklady a prádelna.

Budova vhodně zapadá do okolí.

Všechny místnosti jsou vymalovány veselými barvami a prostředí působí hravým dojmem i díky výzdobě, na které se podílejí děti samotné. K útulné atmosféře přispívají i nástěnné dekorace od známé výtvarnice Lenky Procházkové.

Mateřská škola stojí v klidné lokalitě s dobrou dopravní dostupností, blízko centra města a všech důležitých institucí. Okolí školy je klidné a bezpečné, je blízko jak do centra města tak i do přírody.

Významnou součástí mateřské školy je její rozlehlá a členitá zahrada, plná vzrostlých listnatých i jehličnatých stromů, které zajišťují v horkých měsících potřebný stín a v ostatních měsících roku nádhernou barevnou kulisu. Zahrada poskytuje dětem dostatek možností pro hry a sportování během celého roku.

Zahrada je vybavena herními prvky, které nabízí různé aktivity. Slouží k environmentálnímu vzdělávání i k rozmanitým dětským hrám a pohybovému vyžití.

Všechny vnitřní i venkovní prostory mateřské školy splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů.

 


 

Historie školy:

 

Mateřská škola Sídliště zahájila svůj provoz 3. 11. 1976. Mezi obyvateli města je známá také pod názvem „U Koníčka“ (před budovou školy stojí socha koníčka).

Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí. V roce 2010 byla celkově zrekonstruována školní kuchyně, která je nyní moderně vybavena a splňuje všechny hygienické a bezpečnostní normy. Proběhla také rekonstrukce skladu potravin, zde byla nainstalována klimatizace.

V roce 2011 došlo k celkovému zateplení a výměně všech oken, tím se výrazně zlepšilo klima a tepelná pohoda ve třídách. Barevná fasáda působí vesele, přívětivě a vhodně zapadá do okolí.

Další výraznou úpravou prošla mateřská škola v roce 2012, kdy proběhla rekonstrukce elektroinstalace v přízemí.

Kvůli zvýšení bezpečnosti dětí i zaměstnanců byl v roce 2015 nainstalován elektronický bezpečnostní vstup do mateřské školy.

V roce 2015 byl vypracován projekt na úpravu zahrady, jeho realizací by tak zahrada mohla daleko lépe sloužit k environmentálnímu vzdělávání i k rozmanitým dětským hrám a pohybovému vyžití.

Od 1. 1. 2017 je mateřská škola součástí Mateřské školy Cvikov, Jiráskova 88/I, příspěvková organizace.

 


 

Personální obsazení

 

1. třída

  • učitelka – p. Bc. Fialová Kateřina
  • učitelka – p. Bc. Krajčovičová Markéta

2. třída

  • učitelka – p. Ciklová Iva
  • učitelka – p. Jiránková Lucie, Dis

Provozní zaměstnanci:

  • domovník – p. Jakobi Marek
  • pradlena – p. Kavanová Helena
  • uklízečka – p. Lamatová Naděžda

Pověřenec:

  • p. Mgr. Pavelková Petra

Mateřská škola Cvikov, Jiráskova 88/I, příspěvková organizace
471 54 - Cvikov
Zřizovatel: Město Cvikov
IČ: 70695342

Ředitelka: Bc. Eva Bobeláková
Telefon: 487 751 483
E-mail: bobelakova.ms@volny.cz
Číslo účtu pro platby: 903 973 399/0800