Mateřská škola Sídliště

Provozní doba mateřské školy je od 6. 15 do 16. 15 hodin.

Budova mateřské školy je jednopodlažní, v přízemí se nacházejí dvě třídy. Součástí každé třídy je šatna, umývárna se sprchovým koutem a sociálním zařízením, třída, herna a ložnice.

V přízemí se nachází také kuchyňka, která slouží k výdeji jídla a kancelář vedoucí učitelky.

V suterénu je školní kuchyně, kancelář vedoucí stravování, sklady a prádelna.

Budova vhodně zapadá do okolí.

Všechny místnosti jsou vymalovány veselými barvami a prostředí působí hravým dojmem i díky výzdobě, na které se podílejí děti samotné. K útulné atmosféře přispívají i nástěnné dekorace od známé výtvarnice Lenky Procházkové.

Mateřská škola stojí v klidné lokalitě s dobrou dopravní dostupností, blízko centra města a všech důležitých institucí. Okolí školy je klidné a bezpečné, je blízko jak do centra města tak i do přírody.

Významnou součástí mateřské školy je její rozlehlá a členitá zahrada, plná vzrostlých listnatých i jehličnatých stromů, které zajišťují v horkých měsících potřebný stín a v ostatních měsících roku nádhernou barevnou kulisu. Zahrada poskytuje dětem dostatek možností pro hry a sportování během celého roku.

Zahrada je vybavena herními prvky, které nabízí různé aktivity. Slouží k environmentálnímu vzdělávání i k rozmanitým dětským hrám a pohybovému vyžití.

Všechny vnitřní i venkovní prostory mateřské školy splňují bezpečnostní a hygienické normy dle platných předpisů.

Historie školy.

Mateřská škola Sídliště zahájila svůj provoz 3. 11. 1976. Mezi obyvateli města je známá také pod názvem „U Koníčka“ (před budovou školy stojí socha koníčka).

Budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí. V roce 2010 byla celkově zrekonstruována školní kuchyně, která je nyní moderně vybavena a splňuje všechny hygienické a bezpečnostní normy. Proběhla také rekonstrukce skladu potravin, zde byla nainstalována klimatizace.

V roce 2011 došlo k celkovému zateplení a výměně všech oken, tím se výrazně zlepšilo klima a tepelná pohoda ve třídách. Barevná fasáda působí vesele, přívětivě a vhodně zapadá do okolí.

Další výraznou úpravou prošla mateřská škola v roce 2012, kdy proběhla rekonstrukce elektroinstalace v přízemí.

Kvůli zvýšení bezpečnosti dětí i zaměstnanců byl v roce 2015 nainstalován elektronický bezpečnostní vstup do mateřské školy.

Od 1. 1. 2017 je mateřská škola součástí Mateřské školy Cvikov, Jiráskova 88/I, příspěvková organizace.

V roce 2019 byla realizována úprava školní zahrady. Zahrada slouží k environmentálnímu vzdělávání i k rozmanitým dětským hrám a pohybovému vyžití.

• učitelka – p. Ciklová Iva
  • učitelka – p. Jiránková Lucie, Dis